0
0

تکنیک های سئو کلاه سیاه (42 تکنیک حرفه ای)

سئو کلاه سیاه

کاری به این نداریم که سئو کلاه سیاه خوب است یا نه ، چراکه در یک مقاله کامل در رابطه با سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه صحبت خواهیم کرد. در اینجا به معرفی 42 تکنیک کلاه سیاه سئو پرداخته ایم که در صورت صحیح اجرا شدن باعث افزایش رتبه سایت شما خواهد شد.

توجه: مسئولیت انجام این روش ها تماما بر عهده ی خود شما می باشد و بوک سئو هیچگونه مسئولیتی در قبال تکنیک های گفته شده نمی پذیرد.

عناوین

بخش اول : بهینه سازی بیش از حد سئو داخلی وب سایت

Keyword Stuffing

استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در متن صفحه را اصطلاحا Keyword Stuffing می گویند. این روش در گذشته بسیار عالی جواب میداد و هم اکنون نیز اگه به طور صحیح انجام شود می تواند اثر بخش باشد. البته در صورتی که به طور صحیح اجرا نشود باعث افت رتبه سایت خواهد شد. نمونه اجرا شده را در تصویر زیر مشاهده می کنید:

Keyword Stuffing

بهینه سازی بیش از حد توضیحات تگ Alt تصاویر

در این تکنیک تعداد بسیار زیادی عکس فقط با تگ Alt مشابه در صفحه تکرار می شود که باعث رتبه گرفتن تصاویر و رتبه گرفتن صفحه در گذشته میشده است. 

ایجاد لینک داخلی انبوه

در این تکنیک لینک های داخلی بسیاری از یک صفحه سایت به صفحات دیگر سایت داده می شود.

استفاده از کلمات کلیدی بی ربط

در این روش بدون توجه به عنوان و محتوای صفحه اقدام به ایجاد کلمات کلیدی بی ربط می کنیم و سعی در رتبه گرفتن کلیدواژه های بی ربط در یک صفحه ی قوی داریم.

پیوند دادن بیش از حد از صفحات اصلی به صفحات داخلی

این تکنیک سئو کلاه سیاه زمانی اتفاق می افتد که پیوندهای داخلی را به زور در صفحه اصلی صفحاتی مانند “درباره ما” ، “تماس با ما” ، “محصولات” و غیره قرار دهید.

متن و لینک های پنهان

یکی از متداول ترین روش های کلاه سیاه تا همین سال های اخیر بوده و هم اکنون نیز بعضا انجام می شود. این روش هم اکنون نیز باعث افزایش رتبه سایت می شود اگه به طور صحیح انجام شود.

بهینه سازی بیش از حد عنوان با کد H1

در این روش تمامی عناوین با استفاده از برچسب H1 عنوان گذاری می شوند. از آنجایی که تگ H1 بسیار تگ مهمی در سئو می باشد این کار باعث رشد سایت می شود.

استفاده بیش از حد از تگ H1

بخش دوم: سوء استفاده از محتوا

کپی کردن مطالب

یکی از روش های متداول می باشد که البته اگر عینا کپی شود گوگل به راحتی متوجه خواهد شد. در نظر داشته باشید اجرای صحیح این تکنیک نه تنها باعث حریمه نمی شود بلکه باعث رشد سایت شما هم خواهد شد.

شیوه اشتباه کپی کردن مطالب باعث افت همانند عکس زیر به صورت یکباره خواهد شد.

کپی کردن مطالب

تولید محتوای خودکار

در این روش با استفاده از اسکریپت و افزونه های خودکار باعث ایجاد انبوهی از صفحات می شویم. این روش هم اکنون نیز به صورت حرفه ای انجام می شود و به هیچ وجه باعث جریمه نمی شود اگر محتوای صفحات ، عنوان ها و .. تکراری نباشد.

جایگزینی متن (Bait and Switch)

در این روش شما با استفاده از یک محتوای اولیه رتبه دریافت می کنید و پس از رسیدن به هدف خودتان اقدام به تغییر متن صفحه می کنید.

بازنویسی محتوا

بازنویسی به دو صورت انجام می شود نخست دستی و سپس اتوماتیک ، در روش دستی اگه بازنویسی به صورت حرفه ای باشد به هیچ عنوان باعث جریمه نمی شود. در حالت اتوماتیک با توجه به ابزارهای جدید این روش نیز حرفه ای شده و باعث یونیک شدن محتوا می شود.

سرقت محتوا

در این روش محتوا را از ناشران اصلی که به صورت کتاب های دیجیتالی و یا فیزیکی ارائه می دهند به صورت کامل کپی برداری شده و در وب سایت استفاده می شود. این روش در اکثر کشورها ممنوع و حتی غیرقانونی است.

روپوش

در این روش دو نسخه محتوا آماده شده است اولی برای کاربر و دومی برای موتور های جستجو، متنی که برای موتور های جستجو می باشد از دید کاربر به روش استفاده از یک عکس بر روی متن مخفی شده است. گفتنی است این روش باعث جریمه شدن توسط الگوریتم پنگوئن خواهد شد.

محتوای ویروسی

در این روش محتوای به اشتراک گذاری شده در سایت که از نوع جاوا اسکریپت ، فلش و.. برای پخش فیلم ، فایل صوتی و…  می باشد باعث ورود بد افزارهای به سیستم شما می شوند. گوگل به سرعت این نوع محتوا ها را تشخیص و دسترسی به آن ها را محدود می کند.

تکنیک Clickbait

در این تکنیک کلاه سیاه ، یک عنوان بسیار جذاب و فریبنده که تنها هدف آن کلیک کردن کاربر بر روی لینک می باشد نوشته شده است. پس از کلیک بر روی عنوان واقعیت نسبت به عنوان چیز دیگری است.

با تغییرات اخیر گوگل که البته تاکنون ناپایدار بوده است ، عنوان ها توسط گوگل از متن استخراج می شود.

Clickbait

بخش سوم: دستکاری در بک لینک ها

حلقه های وب

در این روش وب سایت های بسیار در یک شبکه حلقه مانند به یکدیگر متصل می شوند تا علاوه بر دریافت اعتبار از یکدیگر باعث افزایش ترافیک هم دیگر نیز شوند. به نظر می رسد این روش منسوخ شده است.

Web Rings

رپورتاژ آگهی

در این روش شما یک محتوا به عنوان پست مهمان در یک وب سایت با قدرت بالا ثبت می کنید و از آن سایت بک لینک Dofollow دریافت می کنید.

این روش که امروز از متداول ترین روش های دریافت بک لینک می باشد در اصل یک روش کلاه سیاه است ولی در صورت صحیح انجام شدن می تواند بازدهی بسیار عالی داشته باشد.

مزرعه پیوند

در این روش صدها پیوند از سایت های هدف به یک دیگر داده می شود.

مزرعه پیوند مجموعه ای از وب سایت های متصل به یکدیگر است که با افزایش تعداد لینک ها ورودی ، مشخصات پیوند شما را دستکاری می کنند. از آنجایی که گوگل ساخت لینک را یک روش نادرست برای دریافت لینک می داند ، تأثیر منفی دارد. محتوای سایتی که در مزرعه پیوند شرکت می کند دارای متنی است که با پیوندهای غیرمرتبط به سایت های تصادفی پیوند داده شده است.

مزرعه پیوند

LinkBait و Switch

این استراتژی زمانی اتفاق می افتد که شما محتوای خود را “تجاری” کنید. ترفند این است که برای مقاله خاصی پیوند ایجاد کنید و سپس آن را به طور کامل با یک مقاله تجاری که هیچ ارتباطی با موضوع اول ندارد تغییر دهید.

ارسال نظرات اسپم

در این روش به سایت های که اجازه درج نظر به همراه لینک فالو و یا نوفالو رو می دهند، نظر ارسال می کنیم و بدین ترتیب یک بک لینک دریافت می کنیم. این روش هنوز کارایی خود را دارد و نرم افزار های حرفه ای نیز برای ارسال اتوماتیک نظرات انبوه طراحی و ساخته شده است.

نظرات اسپم

تبادل لینک

در این روش دو وب سایت به یکدیگر طبق توافق قبلی لینک می دهند، این روش قبلا خیلی متداول بود ولی الان به نظر دیگر فایده ای ندارد مگر آنکه به شیوه صحیح انجام شود.

تبادل بک لینک

ایجاد نظرات اسپم

یکی از متداول ترین روش های اعتماد سازی به پست می باشد که در آن تعدادی زیادی نظر مدیر وب سایت به صفحه ی هدف اضافه می کند. البته این نظرات به گونه ای است که طبیعی جلوه می کند و مشخص نیست توسط کاربر نوشته شده و یا خود مدیر.

ریدایرکت 301

یکی از قوی ترین روش های سئو کلاه سیاه بوده و هم اکنون مقداری از کارایی خود را از دست داده است. در این روش دامنه های رنک دار منقضی شده خریداری می شود و سپس به سایت اصلی ریدایرکت می شود و باعث انتقال قدرت دامنه خریداری شده به همراه بک لینک به وب سایت اصلی می شود.

ریدایرکت 301

این روش بسیار خطرناک است و تنها افراد حرفه ای از آن استفاده می کنند.

Anchor Text تجاری

در این روش بک لینک ها با استفاده از Anchor-Text های زده می شود که درصد مرتبط بودن آن با صفحه بسیار کم است. این روش باعث طبیعی شدن بک لینک سازی می شود.

بک لینک های Spammy Footer

یک روش کاملا منقضی شده است که در آن بک لینک در فوتر به صورت سایت واید قرار می گیرد. استفاده از این روش شانس پنالتی شدن شما را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد.

فروش بک لینک

در صورتی که شما نیز بر روی سایت خود به صورت ساید واید اقدام به فروش بک لینک می کنید این یک روش کلاه سیاه است و باعث کاهش قدرت سایت شما می شود.

خرید بک لینک

بسیار روش متداولی است و اگر به صورت صحیح انجام شود تاثیر فوق العاده مثبتی خواهد داشت. در ایران این روش به عنوان تبلیعات متنی شناخته می شود.

تبلیغات پولی

گوگل در رابطه با این موضوع هنوز خود سر دوراهی است که آیا وب سایت ها حق استفاده از تبلیغات پولی را دارند یا خیر! اما با توجه به انکه بزرگترین سئو کلاه سیاه دنیا را خود گوگل انجام می دهد با تبلیغات ادورد، در نتیجه این روش کاملا صحیح و بدون مشکل می باشد.

نکته مهم در این روش آن است که لینک ها دو حالت دارند یا فالو هستند و تاثیر گذار بر روی سایت و یا نوفالو و با تاثیر گذاری بسیار کمتر و گوگل بر سر تاثیر گذاری آن مشکل دارد.

دایرکتوری ها

قدیمی های فضای مجازی از وب سایت Dmoz یادشان می آید یک وب سایت که در آن اقدام به ثبت وب سایت خود در فهرست می کردید.

امروزه نیز این دایرکتوری ها موجود می باشد ولی به نظر می رسد تاثیر بسیار کمی در رشد سایت دارند.

بخش چهارم: دستکاری در SERP

میزبانی انگل

یک روش کاملا هوشمندانه به جهت دریافت ورودی از گوگل می باشد. در این روش کاربر به عبارت زیر در گوگل هدایت می شود. 

site:www.bookseo.ir

و سپس لیستی از لینک های وب سایت مرجع را مشاهده می کند و با کلیک بر روی هر کدام یک ورودی از گوگل برای سایت دریافت می شود.

serp

بمب گذاری گوگل

روش سئو منفی می باشد. این روش بدین صورت است که با تاثیر گذاری بر روی رتبه یک در گوگل این رتبه را با استفاده از پیوندها به نتیجه دلخواه تغییر می دهد. 

با توجه به سئو منفی بودن این تکنیک از گفتن جزئیات آن رد می شویم.

گوگل بمب

Doorway Pages یا Gateway Pages

صفحات Doorway به افزایش رتبه یک سایت برای یک پرس و جو خاص در SERP با استفاده از پنهان کردن و ارسال کاربر در صفحه ای که هیچ ارتباطی با پرس و جو ندارد ، اشاره دارد.

سئو سیاه با استفاده از schema spam

در این روش با استفاده از اسکیما های کاملا بی ربط می توان به نتایج پوزیشن صفر رسید و بازدید خوبی را روانه وب سایت کرد.

افزایش بازدید با استفاده از SERP

در این روش با استفاده از نرم افزار مخصوص و با تغییر پروکسی می توان توسط ربات جستجوی خودکار با استفاده از کلیدواژه های هدف انجام شود و بر روی سایت شما کلیک شود و باعث افزایش رتبه گردد.

افزایش بازدی

بخش پنجم: وب سایت های غیر طبیعی

وب سایت های آینه ای

با استفاده از این وب سایت ها می توان به منظور افزایش بازدید از این وب سایت به وب سایت شما کاربر ارجاع داده شود. نمونه ایرانیش شهر خبر می باشد.

شبکه های وبلاگ خصوصی PBN یا PDN

صدها وبلاگ و یا وب سایت توسط متخصص سئو راه اندازی می شود و با استفاده از این شبکه ها عملیات بک لینک دهی به سایت های هدف انجام می گیرد.

هنوز هم این روش یکی از بهترین روش های بک لینک دهی و افزایش قدرت یک وب سیات می باشد. البته مشکل این روش هزینه بر بودن و زمان بر بودن ان است.

pbn

Typosquatting یا URL Hijacking

این روش یکی از روش های در اصل هک کردن با استفاده از فیشینگ می باشد و به این صورت است که مشابه دامنه اصلی با کمی تفاوت در کارکترها خریداری می شود و به جهت سوء استفاده از برند تجاری یک شرکت در سئو استفاده می شود.

مثلا دامنه اصلی bookseo.ir

دامنه مشابه boookseo.ir

وب سایت سمی

همانطور که در دنیای واقعی آدم های سمی داریم در فضای مجازی وب سایت های سمی هم داریم. یک سری از وب سایت با توجه به اینکه کاملا در بلک لیست گوگل و سایر موتورهای جستجو می باشند در صورتی که به شما لینک دهند ممکن است باعث کاهش رتبه وب سایت شما شوند.

بخش ششم: روش های غیرقانونی برای کسب درآمد

پر کردن کوکی یا ریختن کوکی

در این روش کوکی برداشته شده از مرورگر کاربر به شبکه های تبلیغاتی فروخته می شود و از این رو آن ها بدین سبک تبلیغات مشابه با سرچ شما نمایش می دهند. این روش به طور کلی غیرقانونی است و باعث نقض حریم شخصی افراد می شود ولی در ایران بسیار استفاده می شود.

بخش هفتم: تاکتیک های مهم

سئوی منفی

همانطور که از نامش مشخص است ، سئوی منفی برعکس آنچه شما انتظار دارید انجام می دهد و آن کاهش ترافیک و کاهش دائمی دید SEO است. اما چه کسی این را می خواهد؟ بسیار از مردم به دنبال افزایش رتبه خود نیستند بلکه به دنبال کاهش رتبه ی رقبا به منظور افزایش رتبه خود هستند.

سئو منفی یکی از زشت ترین و بدترین کارهای در دنیای سئو است. سئو کار واقعی هیچگاه این کار را انجام نمی دهد.

سئو منفی

TrackBack Spam

TrackBack فقط برای تسهیل ارتباط بین وبلاگ ها با ارسال پینگ استفاده می شود. پینگ پیامی است که یک وبلاگ نویس به کسانی که با وی ارتباط دارند ارسال میکند. استفاده از آن در حد متوسط یا فقط برای یک مقاله جدید ، هرزنامه تلقی نمی شود. با این حال ، هنگامی که از ویژگی TrackBack برای جذب بازدیدکنندگان در سایت خود و ارسال پیام های متعدد برای آنها استفاده می کنید ، غیر طبیعی است.

هرزنامه شبکه اجتماعی

هرزنامه های اجتماعی یک نوع نسبتاً جدید از ارسال هرزنامه است. از زمان ظهور وب 2.0 ، اسپمرها سیستم عامل جدیدی پیدا کرده اند که می توانند پیوندهای خود را در آن پخش کنند. وقتی آنها لیست عظیمی از پیوندهای نامربوط را در شبکه اجتماعی ارسال می کنند ، آن زمان است که پرچم قرمز برافراشته می شود.

جمع بندی

استفاده از روش های بالا تماما نیاز به مهارت دارد. بعضی از تکنیک ها کاملا توسط گوگل شناسایی شده اند و بعضی نیز بسیار پرقدرت و دارای تاثیر گذاری بالا می باشند. استفاده از سئو خاکستری و یا سئو سیاه این روزها یک امر طبیعی است چرا که همه دارند استفاده می کنند.

همچنین این خطر وجود دارد با آپدیت الگوریتم های گوگل روش ها سئو سیاه به صورت کامل شناسایی شود.

البته زمانی از تکنیک های کلاه سیاه استفاده کنید که با سئو کلاه سفید نتوانید نتیجه بگیرد تا زمانی که کلیدواژه های آسان با سئو کلاه سفید به صفحات یک گوگل می آیند به نظر نیازی به سئو کلاه سیاه نمی باشد.

اگر خواهان دریافت تکنیک های ناب سئو کلاه سیاه هستید با شماره 09367244379 در واتس اپ در ارتباط باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://bookseo.ir/?p=24430
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
سلام. من حامد خانی هستم و حدود 10 سال هست که در حوزه ی طراحی وب سایت و دیجیتال مارکتینگ در حال فعالیت هستم. تاکنون صدها پروژه ی طراحی و سئو وب سایت انجام داده ام ولی همیشه در حال یادگیری بوده ام و آموزش دادن رو کار اصلی خودم می دانم. در سال 1394 اقدام به راه اندازی وب سایت بوک سئو کردم تا علاوه بر یادگیری بیشتر خودم مطالب روز دنیا در زمینه سئو را نیز با شما به اشتراک بذارم. با من باشید تا شما را با دنیای ایده های جذاب سئو آشنا کنم...
مطالب بیشتر
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها