سئو و بهینه سازی سایت

SEO

کاربران با انگيزه هاي گوناگوني در وب حضور دارند و در آن کارهاي بسياري نيـز انجـام مـيدهنـد. از گشـت وگـذارهاي اعتيـادآور فيسبوکي، چرخيدن در ميان وبلاگ ها و ارسال و دريافت نامه (ايميل ) گرفته تا ديدن فيلم و عکـس و گـوش دادن بـه موسـيقي و خواندن خبر و انجام تحقيقات علمي و حتي خريد و فروش . و بسياري از کارهاي ديگر که شما ميتوانيد به راحتي به فهرست اشاره شده ، بيفزاييد.
در ميان کارهايي که انجام ميشود، سرزدن به گوگل يا ديگر ابزار جست وجو اقدامي است که عمده ي کاربران وب انجام مـيدهنـد.
کيست که منکر نقش و تاثير گوگل باشد؟ گوگل و ساير ابزار جست وجـو هـم نيـاز کـاربران وب را پاسـخ مـيدهنـد و هـم نقـش غيرقابل انکاري در رونق دادن به کسب وکارهاي آنلاين ايفا کنند. هر مدير سايتي کاملا اين نام را ميشناسد و به خوبي ميدانـد کـه اين ابزار ميتواند چه تحول بزرگي در کسب وکارها ايجاد کند. موتور جست وجو و به طور مشخص گوگل به عنوان دروازه ي ورود به وب عمل مي کند و کاربر بعد از مراجعه به آن تصميم مي گيرد که در گام بعدي به کدام سايت مراجعه نمايد.
مديران ، برنامه ريزان و سرمايه گذاران سايت ها دريافته اند که حضور در رتبه هاي بالاي نتايج جست وجو بـه معنـاي آمـدن شـماره ي بيشتري از کاربران به سايت آنان است ؛ بنابراين همواره در تلاش اند تا راهي براي دست يابي به آن رتبه ها بيابند.
اگر دست يابي به رتبه هاي بالا کار ساده اي باشد و براي همه کس مقدور، اهميت رتبه ي بالا از دست ميرود. آيا در کنکور سراسـري همه ميتوانند اول شوند؟ چون همه نميتوانند اول شوند، کسب رتبه ي يک فراتر از ارزشمند ميشود. کسب رتبه هاي بالا در موتور جست وجو کار ساده اي نيست و به تجربه ، دانش و البته صرف زمان و صبر نياز دارد. اهميـت تجـاري موتـور جسـت وجـو و تـلاش سايت ها براي حضور بهتر در آن ها، کسب وکار نويني را رقم زده است . به فرايند آماده سازي سايت بـراي حضـور مناسـب در موتـور جست وجو، سئو ميگويند.
سئو، تخصصي کليدي در بازاريابي آنلاين است و به عنوان حرفه اي مهم و البته پر درآمد از آن ياد ميشود. دليل بسيار روشن است : سايت ها و کسب وکارهاي بسياري به حضور مناسب در موتورهاي جست وجو نياز دارند و کارشناسان اين حرفه همواره راه گشاي آنان بوده اند.

اشتراک گذاری
دسته‌ها

درباره نویسنده:

کتاب سئو برترین کتاب در زمینه سئو و بهینه سازی وب سایت ، شما هم به جمع ما بپیوندید.

1 دیدگاه
0 بازتاب

پاسخی بگذارید